Kreş Grubu (3-4 YAŞ)

Kreş Grubu (3-4 YAŞ)

Kreş Grubu (3-4 YAŞ)

Bu yaş grubunda Çocuk yaratıcılığının artması ile sembolik oyun evresine girer. Aynı zamanda bir çok soru sorduğu ve merakının yüksek olduğu bir gelişim basamağıdır.


Okumak çocuğun dış dünyayı öğrenmesine ve tanımasına yardımcı olur. Özellikle resimli çocuk kitapları, çocukların günlük yaşamlarının bazı kısımlarını içerir. Bu kısımlar çocuğun günlük rutinini hatırlatırken belli bazı kısımlar çocuğun henüz karşılaşmadığı kavramları içerebilir. Böylece çocuk deneyimlemediği bir takım durumları hikaye yolu ile karşılaşmış olur. Hikâye kitapları incelendi karakterleri hakkında yorumlar yapıldı


Montessori etkinliklerinde sıkça kullanılan transfer oyunları çocuklarımızın el becerileri geliştirebileceği gibi gündelik hayatta kullanacağı aletleri de kullanmasını öğrenmesini sağlıyor. Birçok kere hayretle görmüşüzdür ki, çocuklar pahalı ve karmaşık oyuncaklar yerine, yetişkinlerin gündelik hayatta kullandığı materyalleri incelemek ve ‘kullanmak” isterler.


Çocukların boyama faaliyetlerinden sonra, onlara basit sorular sormak, anlamlandırma yetilerini güçlendirir. Resmin neye benzediğini ya da çocuğun hangi rengi neden kullandığını sormak, çocuğun ifade yeteneğinin de gelişmesini sağlar.

0505 705 69 26
eryaman kreş, eryaman kreş tavsiye, eryaman kreşleri, eryaman kreş anaokulu, eryaman kreş ve anaokulları, etimesgut eryaman kreş, özel kreş fiyatları eryaman, eryaman kreş fiyat, eryaman göksu kreş, eryaman güzelkent kreş Ankara web tasarım bursa nilüfer diş polikliniği ankara kızılay dershane ankara ambar ankara protez saç istanbul çocuk kardiyolog gebze ambar antalya dental clinic çukurambar diş